1. Martin Říman
  2. zdvíhací zařízení
  3. 2017-11-30 06:49:57
  4.  Odebírat pomocí emailu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat kdo může provádět revize nakládacích jeřábů (nosnost do 5000kg).

Na stránkách TIČR jsem našel pouze rozsah b5 - nosnost nad 5000 kg. Jedná se tedy v mém případě o nevyhrazené ZZ, které může provádět RT s rozsahem a,b (b1,b2) ?

Předem děkuji.

Zdraví Martin Říman

Revize Kontroly.cz Odpověď přijata Pending Moderation
0
Votes
Undo

Dobrý den,

ano ve Vašem případě se jedná o nevyhrazené zdvíhací zařízení na kterém se neprovádí revize (protože se nejedná o vyhrazené zdvíhací zařízení), ale je třeba provádět pravidelné kontroly technického stavu.  

Pro tato nevyhrazená zdvíhací zařízení platí:

  • ustanovení zákonů č. 262/2006 Sb. a č. 309/2006 Sb.,
  • NV č. 378/2001 Sb.,
  • technické podmínky od výrobce.

S pozdravem

Tým RevizeKontroly.cz

Josef Svoboda Odpověď přijata Pending Moderation
0
Votes
Undo

Dobrý den,

 

naopak, Na těchto zařízeních je povinnost provádět revize a revizní zkoušky revizním technikem dle ustanovení ČSN 27 0142:2014 čl. 6.2. Revize 1x rok, RZ 1x 2 roky. Norma platí pro vyhrazené, i tzv. "nevyhrazené" zdvihací zařízení.

Josef Svoboda

 

  • Strana :
  • 1


Nejsou k dispozici žádné odpovědi.
Vložit odpověď

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Můžete vložit do svého příspevku anketu. Výsledky obdržíte ve Vaši poště.
Vote Options
Copyright © 2011-2018 RevizeKontroly.cz | Designed by Smart elephant