1. františek Flegmo
  2. plynová zařízení
  3. čtvrtek 1. únor 2018 19:38
  4.  Odebírat pomocí emailu

Dobrý den , do vyúčtování  za rok 2017 mi domácí započítal ( v roce 2017 i provedl) revizi plynu a komínu . Jsem jako nájemník povinen toto platit ? a s revizí kotle je to jak ? díky za odpověď ...

Odpověď přijata Pending Moderation

Dobrý den,zpravidla je revize povinen provádět majitel, ale je důležité jak máte postavenou nájemní smlouvu, jestli tyto činnosti nemáte povinnost hradit dle této smlouvy.


S pozdravemTým RevizeKontroly.cz


 

Odpověď přijata Pending Moderation

V nájemní smlouvě mam pouze hrazení drobných oprav a náklady spojené s údržbou ....

Odpověď přijata Pending Moderation

Dobrý den,


je možné, že si to majitel vyložil jako součást nákladů spojené s údržbou zařízení. Správně by mělo být v nájemní smlouvě uvedeno, co vše může údržba zahrnovat.


S pozdravemTým RevizeKontroly.cz

Odpověď přijata Pending Moderation

zpravidla je revize povinen provádět majitel??? ale no tak... přečtěte si nařízení vlády 26.10.2015 a nebo si vygooglete... třeba tady https://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/obcanske-pravo/bydleni-najem-najemnici/24216-kdo-plati-revizi-kotle-pronajimatel-nebo-najemnik-najemce.html


V tomto případě se nejedná o drobnou opravu, ale náklad souvísející s běžnou údržbou bytu. Pokud není v nájemní smlouvě uvedeno jinak, je to nájemce, kdo hradí pravidelné revize kotle.


 


Takže pokud to není jmenovitě v NS uvedeno jinak, platí nájemce ze zákona.

  • Strana :
  • 1


Nejsou k dispozici žádné odpovědi.
Vložit odpověď
Copyright © 2011-2019 RevizeKontroly.cz | Designed by Smart elephant