Zdravím,

vaše odpověď vymezila kategorie vyhrazených technických zařízení na plynová a elektrická, pokud se budeme bavit o tom, co jste napsali v prvním odstavci, bavíme se o obyčejných lidech a malých firmách,s předpokladem, že nikdo neprovozuje doma kotel, který by spadal do tlakových zařízení nebo voda na výstupu by přesahovalateplotu 115°C.

Dále, pokud budu vycházet z odpovědi vašeho týmu nelze po roce 2016provozovat kotle na tuhá paliva vyrobená někým a kdesi. V tomto případěsamořejmně nelze dohledat výrobce a jím vyškolené revizní techniky( někde jsem tu četl příspěvek a dotaz na doma dělaný kotel na tuhá paliva). Dále by pak měly vypadnout ze hry kotle, kde již výrobce dávno zanikl, opět, nemá kdo vyškolit revizní techniky.

Dále mi z vaší odpovědi vyplývá a citovaného zákona,že kontroly (nepíše se revize)jednotlivých kotlů budou moci provádět jen smluvní partneři výrobců jednotlivých kotlů.Nikdojiný na tyto revize nedosáhne, protože nelze projít školeními u všech možných výrobců kotlů. Kontrolovat se má technický stav, tzn. podle měvše, kotlové těleso, případně zásobník, pokud se jedná o automat,a elektroinstalace, takže snad všechno.(Jsem zvědavý, kteréz těchto firem budoumít platné oprávnění od Tičru, jedná se vždy o topenáře, kteří po připojení kotle na teplovodníokruh "strčí akorátvidlici od kotledo zásuvky")

Podle mě (to je jen má stížnost) tyhle kontroly neřeší to, čím se v kotlíchtopí a nemá to žádný dopad na kvalitu ovzduší.To si musí sami lidé vyřešit se sousedem, co mu jde z komína, případně pak z obcí a kontrolou co jde do kotle a následně z komína.

A to že lidi neumí topit je stejně žádná kontrola nenaučí a na kvalitu spalování to vliv samozřjemně má.

František