Radan Škop
 , 
25.01.2021 19:33

Dobrý den,

nedávno jsme koupili byt, jde o půdní vestavbu. Po podpisu kupní smlouvy jsme dostali i zprávy o revizi. Chci se zeptat:

  • měla by revize spalinových cest zahrnovat i odtah digestoře?
  • měla by revize elektrického zařízení pokrývat i slaboproud?

Tyto věci totiž ve zprávách, které jsme obdrželi, nevidim. Odtah digestoře firma dodělávala později (až po datu revize spalinových cest). Případně: jaké revizní zprávy jsme prosím měli po správnosti od developera dostat? 

Krom toho mě ještě zajímá jestli je v pořádku mít v u kondenzačního kotle (ve stejné místnosti) umístěn ventilátor a jestli se doporučuje koupit k němu detektor plynu, kvůli bezpečnosti, nebo to při tomhle typu kotlu není nutné. Pokud ano, jaký?

S danou firmou máme celkově hodně špatně zkušenosti, proto bych si tyhle věci rád ověřil s někým jiným.

Předem moc děkuji!

Škop

Odpovědi

Franta E2A
01.02.2022 11:03

měla by revize elektrického zařízení pokrývat i slaboproud?

 

NE revize elektrické instalace se dělá podle velikosti napětí!  Slaboproud tam není! (pouze napájení slaboproudu tam, kde je 230V!

TJ. Slaboproud nepokrývá!!

karel73
03.05.2021 17:54

Dobrý den,

jsem profesně kominík. Odtah digestoře není spalinová cesta. 

Kotel - záleží jak máte spalinovou cestu postavenou. Podívejte se jakou máte značku kotle, dojděte na stránky výrobce a objednejte si servisního technika. Detektor na plyn není nic proti ničemu a pokud jste si nejistí doplňte o detektor CO např. Honeywell XC 70, XC 100. Ventilátor nevadí, ale záleží jak máte nainstalované odkouření, spalinovou cestu.

 

 

 

 

 

 

 

Vložit odpověď