Lenka
 , 
19.04.2017 16:02

Dobrý den. Jsem nájemníkem v bytě soukromého majitele, který má smlouvu na odebírání plynu na své jméno.Kdo z těch dvou paltí revizi a má odpovědnost za plynový kotel? V článcích jsem se dočetla následující. Platí teda toto?Z toho vyplývá, že každý nájemník nebo majitel bytu, který má platnou smlouvu o odběru plynu, má ve vlastním zájmu zajistit provádění revizí a kontrol dle technických norem. Chrání tím především sebe, před následky vzniklých škod na zdraví a majetku. Právě revize plynové instalace je potvrzením o bezzávadnosti těchto zařízení a v případě havárie také důkazem, že viníkem nebylo zanedbání povinností vlastníka.Děkuji za odpověd Marková

Odpovědi

Jiří
08.05.2022 07:07

Dobrý den,jsem nájemníkem v domě soukromého majitele v bytě užívám plynový kotel umístěný v koupelně energie mám smluvně na sebe.Kdo je povinen zajistit a zaplatit revizi?

Revize Kontroly.cz
09.06.2017 05:03

Dobrý den,

ve Vašem případě je revize nepovinná. Ale podle všeho je provádění revizí doporučeno i zhlediska uskutečnění případné škody u pojištovny při vzniku havárie, kdy příčinou by bylplynový kotel. V bytě mají na starost provádět revize majitel bytu, pokud není takto učiněno jinak v nájemní smlouvě. Běznou praxí je, že vlastníci bytového domu (družstvo, SVJ...) nechávají 1x ročně provádět kontroly úniku plynu.

Tým RevizeKontroly.cz

Vložit odpověď