Petr Nový
 , 
11.09.2016 13:33

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat ohledně revizí hasicích přístrojů a komínů ve společenství vlastníků bytových jednotek. V případě revize hasících přístrojů by mě zajímalo jestli dostaneme doklad o revizi a jaké má mít náležitosti? Musí být na hasícím přístroji nálepka s údaji o revizi? Našel jsem, že jsou 2 revize - jedna se dělá každoročně a druhá jednou za pět let. O co jde a jak se dokladuje?

V případě revize komínů, resp. spalinových cest, by mě zajímalo jestli je nutné tyto revize provádět v případě, že komín není používaný. Naše společenství je vytápěné městským tepelným hospodářstvím dálkově a na komíny tak nemáme napojené žádné kotle. Někteří nájemníci mají na komín napojenou pouze digestoř. Je nutné tyto revize provádět?

Poslední dotaz se týká revize elektroinstalace a plynového zařízení v každém bytě. Je každý vlastník povinen provádět revizi plynového sporáku a elektriky v bytě?

Děkuji za odpověď .

Nový Petr

Odpovědi

Revize Kontroly.cz
12.09.2016 11:26

Dobrý den,

jednotlivé odpovdi naleznete v našich článcích viz. odkazy níže. Pokud spalinová cesta není používaná pro odtah spalin není třeba na ni provádět každoroční kontroly.

 


http://www.revizekontroly.cz/ostatni/item/pravidelne-revize-a-kontroly-technickych-zarizeni-v-bytovych-domech
http://www.revizekontroly.cz/pozarni-bezpecnost/item/kontroly-a-zkousky-hasicich-pristroj

Vložit odpověď